Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Tak powstaje nasza lawenda

offlinelawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
989727 odwiedzin | wpisów: 705, komentarzy: 2218, obserwuje: 449
 

48. Odwieczne pytanie - jaki materiał do budowy??

autor: lawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Wiem, że już bardzo dużo na ten temat pojawiło się na blogach - ale trudno jest tego szukać (ew. proszę o linki do konkretnych wpisów na blogu).

Mamy zamiar budować z betonu komórkowego - nad ceramiką raczej się nie zastanawiałem (z polecenia).

Pytania mam natomiast następujące:

  1. Jakiej firmy bloczki - Ytong (Xella) czy Termalica (Bruk-Bet)?
  2. Jedno czy dwu-warstwowa? Rozważam następujące konfiguracje:
    a) szerokość bloczka: 24 cm  + 12 cm styropian
    b) szerokość bloczka: 36,5 cm  bez ocieplenia
  3. Jakiej gęstości - 400 i większa, czy mniejsza 350 / 300 ?

Oczywiście chodzi o ściany zewnętrzne.

Będe bardzo wdzięczny za komentarze i dzielenie się swoimi przemyśleniami.

Jeżeli są wśród czytających osoby, które wybodowały w takiej technologii lub mają z nią jakieś doświadczenia, bardzo proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

Dodam, że w domu plaujemy wentylację mechaniczną.


Komentarze (8)
autor:ulaibartek  dodano: 2011-02-22 | 12:40:44
my budujemy z thermomuru:) ale wentylacja jak najbardziej mechaniczna.
autor:mebelin  dodano: 2011-02-22 | 12:42:54
Moje zdanie jest takie: Mam pustaki z betonu komórkowego - szybko sie je buduje, mniej tynku, łatwo się kuje są ciepłym materiałem jednak ich minusem jest nasiakliwość wody oczywiście tylko na etapie budowy zaleta natomiast to szybką schną w przeciwieństwie do ceramiki. Jak kupujesz renomowanej firmy to nie ma znaczenia w rzeszowie masz Solbet, brukbet dopiero od niedawna prdukuje bloczki a Ytong ok byle nie silka. Gęstość nie odbija się - znacząco na jakości dla domów jednorodzinnych wybierz najprostsze rozwiązanie, Jasło jest terenem gdzie ściana jednowarstwowa to zły pomysł. Może być 36,5 ale i tak musisz dom docieplić. U siebie mam 36 ale kupiłem taniej jak 24 więc się opłacało. Moim zdaniem weź 24 a później zainwestuj w styro około 15cm Pasuje uzyskać grubośc ściany w okolicach 40cm.
autor:Omen  dodano: 2011-02-22 | 15:50:40
Solbet 24 na kleju + 15 cm styro.....
Tytuł: DO MEBELIN
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2011-02-22 | 16:50:10
Ciekawi mnie, dlaczego piszesz, że "Jasło jest terenem gdzie ściana jednowarstwowa to zły pomysł" ?

Nie wiem dlaczego, ale SOLBETU trochę się boję... choć mój szwagier właśnie z tego budował, mój brat również... ale jakoś tak... hmmm.

Poczytam jeszcze w sieci coś, choć brak jest artykułów porównujących podobne technologie różnych firm - w sumie nie dziwię się marketingowi tych firm, po co to robić?

Byłem do tej pory totalnie za Ytong'iem, ale w 3 na 5 hurtowniach mówią, że Ytong ma teraz zastój, wszyscy biorą Termalica...
Pytanie tylko dlaczego - czy dlatego, że tańszy, czy dlatego że w sieci dość dużo informacji o tym, że budowlańcy sobie go chwalą? :/
Tytuł: YTONG 40/400
autor:Mańka18  dodano: 2011-02-23 | 09:04:51
Cześć! Dziękuję za poprzednia odpowiedź, jezeli chodzi o skróty klawiszowe, to omijam je z daleka..zawsze zapominam co z czym! ;))

My bedziemy budować z Ytonga 40 cm/400 gęstość..Rozważalismy 36,5, ale ma gestość tylko 350.., co prawda nasz wykonawca dziwił sie , ze ja tak o tej gęstości, ale tak mi się jakoś"usrało", gdziess czytałam, ze gestosc przeklada sie na twrdoścć ? sciany, wiec 350 mysle ,ze ciut lekka, wole bez problemu wieszac ciezkie rzeczy...Ale czy mam racje, czy te 0,50 to az tak wzmocni scianę, nie wiem??

W kazdym razie zawsze to 40 cm. Moj maz jest przeciwnikiem styropianu, wiec od razu wiedzielismy, ze bedzie jednowarstwowa.

Dziwne twierdzenie wydaje mi sie, ze Jasło do scian jednowarstwowych sie nie nadaje???
Moj wykonawca, ktory jest certyfikowanym wykonawcą Ytonga zadnych takich rzeczy nie mowi, co wiecej nie przekonuje na sile do Ytonga, szanuje wybor inwestora, czy bylaby to ceramika, czy beton komorkowy, czy ze styro, welna..jest fachowcem,ale takich newsow nie mowil!

Jak znajde, podesle Ci artykul-super napisany o doswiadczeniach ze styropianem...goscia, ktory byduje nastepny dom i mowi, ze tylko BK i jednowarstwowo!!


A powiedz mi, co z YTongiem? Ja rozeznaje temat, ale nikt nie wspominal o jakichs niedogodnosciach? Zamawiam teraz, i czeka na mnie na placu.

Mozesz zdradzisz, jaka hurtownie polecasz w Jasle?
My mamy wyceny w Germocie i Jamixie, jedna od drugiej rozni sie ok. 1000 zł.

bede wdzieczna za info, bo na razie to sie mocno szarpiemy z myslami?
Tytuł: Termalica
autor:wojtusj  dodano: 2011-03-04 | 09:15:57
Wiesz dlaczego składy budowlane chwalą termalicę? Bo wchodzą na rynek i dają im lepsze warunki - to cały sekret zachwalania. Inwestorzy jeszcze nie wiedzą czy Termalica jest Ok bo za krótko jest na rynku. A ceny wcale nie lepsze od Solbetu.
Tytuł: BTW
autor:wojtusj  dodano: 2011-03-04 | 09:18:18
Ja buduję z Solbetu Optimal P+W klasy 600 na kleju + 12 cm styro (może 15 zobaczymy). Przy ścianie 36,5 można budowac z klasy 400 i teoretycznie nie docieplać, ale i tak bym dał z 5cm.
Tytuł: Ziemia
autor:gosia24  dodano: 2011-03-06 | 10:28:01
Z naszego doświadczenia ( a trochę już wybudowaliśmy)wiemy że ziemia w ogóle nie nadaje się do zasypywania fundamentów ponieważ gdy zamarznie zwiększa swoja objętość i w okresie zimy może spowodować pękanie posadzki, ponadto w czarnej ziemi żyją różnego rodzaju grzyby/pleśnie więc proponujemy zainwestować w koparkę i wymienić ziemię na piasek. My też budujemy lawendę, jesteśmy troszkę dalej więc temat fundamentów mamy już za sobą. Pozdrawiam

47. Zimowe przygody na budowie...

autor: lawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Pomimo, iż jesteśmy na początkowym etapie i przez zimę nie było planów nic robić ani zaglądać na samą budowę, okazało się to nie możliwe :)

Najpierw, gdzieś początkiem stycznia, zadzwonił do nas niespodziewanie sąsiad z informacją, żebyśmy lepiej przyjechali sobie na budowę, bo nasz blaszak leży na dachu kilka metrów od swoje "fundamenciku"  :)

Okazało się, że były na tyle silne wiatry, że potrafiły go przewrócić - dodam że był niezabezpieczony :)

Prowizorycznie, po przywróceniu mu właściwego położenia, obłożyliśmy go w środku pozostałymi bloczkami fundamentowymi... a ostatnio zrobiliśmy prowizoryczne mocowania wbijane w ziemie - teraz powinno być już ok.

 

Z kolei luty stał pod znakiem naprawy drogi - samochody, które się pozapadały zrobiły - jak się okazało - niezły b... ałagan.

Musieliśmy kupić kilka kubików większego kamienia, by załatać dziury - szczególnie na początku drogi, przy dojeździe do pierwszego sąsiada (byłego właściciela działek). W sumie będzie tam kilka bydynków, ale na razie nikt nie kwapi się by coś tam z drogą robić... więc musimy na własny koszt jakoś sobie radzić.

Jak znajdę kilka chwil, to zrobię zdjęcia i wstawię na bloga...


Komentarze (4)
autor:sielanka  dodano: 2011-02-20 | 11:38:01
Dobry dojazd do działeczki to połowa sukcesu! Do nas dojazd też nie wygląda rewelacyjnie, ale podobno gmina ma coś poprawiać. Chwilowo wbili tylko słup: roboty drogowe! Powodzenia!
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2011-02-20 | 16:24:28
W sumie najgorsze jest to, że droga jest nasza (właścicieli działek), więc gmina chyba nie ma nic do tego.

Spróbuję wyszukać w sieci informacji na ten temat - tzn. kiedy można starać się w gminie o zrobienie drogi, ale raz coś czytałem i wydaje mi się, że trzeba by oddać gminie drogę na własność...
autor:Mańka18  dodano: 2011-02-21 | 13:31:18
Hej, witam!Alez Wam idzie budowa.., a domek jaki macie "potężny" - Gratuluję!! Ja tez mieszkam w Jaśle i tez zaczynam budowę , jak warunki pozwolą, wiosną 2011.

A garaż to ładnie Wam poniosło!;)My mamy działeczę na górce, wiec wiaterek tez tam ładnie "powiewa", juz nauczeni doświadczeniem innych, którzy maja tam jakies swoje chatki ogrodowe zakotwiczone w ziemi, garaz tez trzeba bedzie jakos zamocować, cobysmy sie go nie pozbyli z dnia na dzień!
Życzę pomyślnych wiatrów!!! ;)) jezeli chodzi o budowę i bede podpatrywać rozwiązania!!

Mam jeszczec pytanko-jak mam zrobic, żeby z geoportalu skopiowac sobie takie zdj dzialki i zapisac na komp??

Dzięki!
Tytuł: Geoportal
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2011-02-21 | 14:26:58
Już nie pamiętam, ale chyba nie ma tam zapisu. Natomiast najprostsza metoda to wcisnąć PRINT SCREEN (PRNT SCRN) na klawiaturze, otworzyć jakiś program graficzny (nawet systemowy PAINT) i tam wstawić obrazek CTRL + V, a potem zapisać (najlepiej jako PNG - bo JPG będzie rozmyty...)

pozdrawiam
PZ

46. Zdjęcia z listopada - fundamenty zasypane

autor: lawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

...mają przeczekać zimę.

Ziemi nasypaliśmy w sumie ile było, licząc, że się trochę przez zimę ubije, na wiosnę się im jeszcze trochę pomoże i potem przysypie warstwą 25 cm piasku - zgodnie z projektem.

Poniżej kilka zdjęć - trochę gorszej jakości niż zwykle, ponieważ robione telefonem :)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

teraz od strony frontu (czyli garażu)

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

 

i ostatnia seria od strony tarasu i kominka zewnętrznego...

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany

mojabudowa.pl - blog budowlany


Komentarze (2)
Tytuł: Ziemia
autor:gosia24  dodano: 2011-03-06 | 10:27:02
Z naszego doświadczenia ( a trochę już wybudowaliśmy)wiemy że ziemia w ogóle nie nadaje się do zasypywania fundamentów ponieważ gdy zamarznie zwiększa swoja objętość i w okresie zimy może spowodować pękanie posadzki, ponadto w czarnej ziemi żyją różnego rodzaju grzyby/pleśnie więc proponujemy zainwestować w koparkę i wymienić ziemię na piasek. My też budujemy lawendę, jesteśmy troszkę dalej więc temat fundamentów mamy już za sobą. Pozdrawiam
Tytuł: ziemia,,,
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2011-03-08 | 01:38:00
wiem że ziemia nie jest idealna, ale postanowiliśmy zrobić dokładnie jak w projekcie... piach będzie warstwą końcową o wysokości 25 - 30 cm. W sumie ja też byłem przeciwny wsypaniu jej tam, ale pewnego pięknego dnia przyjechałem na budowę, a ona już tam cały była w środku :)

No nic, najwyżej wybierze się jakąś warstwę i nasypie więcej piachu...