Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Tak powstaje nasza lawenda

offlinelawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
989818 odwiedzin | wpisów: 705, komentarzy: 2218, obserwuje: 449

Knebud, Karol Knebel usługi remontowe przestrzegam

autor: lawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Knebud Jasło - Karol Knebel usługi remontowo-wykończeniowe - przestrzegam przed korzystanie z usług tej "firmy", a konkretnie to tego pana.

Miałem już dawno o tym napisać, ale jakoś nie chciałem się denerwować. ALE NIE ODPUSZCZĘ!

Kompletny brak elementarnej wiedzy budowlanej, żadnego profesjonalizmu. Najzwyklejsi oszuści i złodzieje - piszę to z pełną świadomością i odpowiedzialnością.

Spartolili mi całą górę i przesunęli w zasadzie o rok realizację tam jakichkolwiek prac.

 

Ich wykonanie gładzi i przygotowanie pod gruntowanie to najgorsze wykonanie jakie do tej pory widziałem i z jakim miałem do czynienia. Z wszystkich materiałów najwięcej zużyli chyba silikonu upychając go gdzie popadnie i wyrównując, uwaga, PALCEM!! Powstały przez to rowki tak nierówne, że nic się z tym nie dało zrobić - trzeba całość poprawiać praktycznie od nowa.

Dodatkowo, samo nałożenie gładzi i czyszczenie też pozostawie wiele do życzenia - może z prostyi odcinami nie mieli problemów, ale na łączeniach ścian ze skosami kompletnie sobie nie radzili, a o czymś takim jak fizelina to chyba w ogóle nie słyszeli.

No i najgorsze - jako narożliki użyli metalowych narożników z siatką po zewnętrznej stronie. Pytałe czy to właściwe, ale zapewniali że tak, to normalna praktyka i będzie ok... i było, ale to czasu czyszczenia i wyrównywania. Przy czyszczeniu siatka i włoski z niej wyszły na wierzch i nie da się nic z nimi zrobić! musieliśmy nałożyć dodatkowo właściwe narożniki aluminiowe - czyli dodatkowe koszty, czas i zdenerwowanie.

 

Nie chcieli podjąć się poprawek - uzgodniliśmy zwrot kasy, po czym zapadli się po ziemię. Pan Karol Knebel (KNEBUD Jasło) nie odbiera telefonów, nie odpowiada na maile i zablokował mój profil na FB, żebym nie mógł komentować (żenada) na jego profilu.

Ale ja nie jestem z tych, którzy odpuszczają - nie bardzo miałem do tej pory po prostu chęci i czas, ale teraz zbliża się sezon prac, więc postanowiłem im zorganizować "dodatkową reklamę".

 

Pewnie pan to przeczyta panie Karolu, więc oficjalnie piszę, może to dotrze: proszę mi zwrócić resztę pieniędzy, które uzgodniliśmy. Zna pan mój numer oraz maila.

 

Teraz kilka danych, by ktoś kto będzie szukał w sieci trafił raczej tutaj, a nie do nich, bo jeszcze mogliby znowu kogoś oszukać.

Karol Knebel
Jasło, usługi remontowo-wykończeniowe KNEBUD
tel. 794492896
email: knebud@wp.pl

Profil oszusta budowlanego z Jasła na FB: https://www.facebook.com/karol.knebel

oraz to co znalazłem dodatkowo:

AGENCJA REKLAMOWA REKLAMA 4U Karol Knebel
Gądki 21A
38-200 Jasło

 

Dlaczego to zamieszczam i dlaczego o tym piszę?!
Taki portal jak ten uważam za najlepsze medium do radzenia sobie z takimi nieprofesjonalnymi firmami. Budowa domu dla wielu z nas to wielkie przeżycie, a takie dupki i oszuści jak te nieprofesjonalne firmy budowlane odbierają nam radość z tego procesu.

Dlatego jestem zdania (i wiem), że najlepsze jest napiętnowanie takich zachowań publicznie, szczególnie wśród ludzi, którzy potencjalnie byliby klientami takich osób / firm budowlanych czy wykonczeniowych. Skoro dzielimi się pozytywnymi doświadczeniami z budowy domu i usług firm, to tym bardziej powinniśmy dzielić się również ostrzeżeniami dla innych z korzystania z usług najzwyklejszych partaczy - aby inni czasem nie popełnili tego błędu.

Dodatkowo - to jest jedna z największych możliwych kar dla takich firm. Dużo z nas poszukuje przecież materiałów czy wykonawców w sieci - tak robią i inni... a takimi wpisami odpowidnio przygotowanymi, możemy zepsuć danej firmie opinię, przez co straci klientów.

Wydaje mi się, że na portalu powinien powstać dział nierzetelnych wykonawców - cieszyłby się z pewnością niemałą popularnością. A dodatkowo, każdy z nas może przecież udokumentować (nawet zdjęciami) każde partactwo wykonawcy, więc nie ma tutaj żadnego zakłamania!

 

Jeżeli ktoś zatem szuka usług budowlanych, remontowych, wykończeniowych na terenie Jasła, to KAROL KNEBEL, KNEBUD - odradzam i należy wystrzegać się współpracy z tym panem.

 


Komentarze (10)
autor:domwserdeczniku  dodano: 2014-03-30 | 11:44:18
Jestem ZA żeby takie rzeczy rozpowszechniać! chyba również coś takiego napisze,u nas baardzo podobnie, cala góra była robiona ponownie, tylko ziszczyli materiał wzieli grubą kasę i również zapadli się pod ziemię;/ oczywiście po uprzednim uzgodnieniu o zwrocie pieniędzy za zniszczony materiał..to co się dzieje w budowlance to jest KOSZMAR!
autor:michaliania  dodano: 2014-03-30 | 12:26:09
Strasznie współczuje, dlatego my wybieramy tylko ekipy z polecenia innych(choć do tej pory tylko tynki i wylewki i te ostatnie gipsy robili nam fachowcy) i naprawdę jak na razie nie mieliśmy uwag. Jasne że pewnie coś by się znalazło ale nikt alfą i omegą nie jest. Jestem też za utworzeniem na forum takiego działu.
Odpowiedź do michaliania
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2014-03-31 | 07:29:42
my również mieliśmy kilka ekip - w zasadzie to do każdej można mieć jakieś ale, jednak w większości to nie były jakieś rażące błędy w sztuce i można było przymknąć oko

mieliśmy też i problemy z ekipami z polecenia - nie z uwagi na pracę, ale np. na czas oczekiwania między pracami - tak więc nie ma tu reguły.

Pewnie bym się nie czepiał, jakby poprawili to, co zmasakrowali, ale Knebud Jasło myśli, że się wykręci - a tu się grubo pomylili
autor:izulek-2013  dodano: 2014-03-30 | 13:48:46
Przykro mi ,dobrze ze Pan o tym pisze .Piekny domek mysle ze jeden z ladniejszych jakie widzialam :)niedlugo zrobi Pan wszystko jak nalezy i zycze żeby Pan szybko zapomnial i cieszyl sie z tego pięknego domu Waszych marzeń :) Pozdrowienia dla rodzinki
Odpowiedź do izulek-2013
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2014-03-31 | 07:26:19
dziękuję za pozdrowienia - roboty poprawkowe już się zaczęły, wcześniej oczywiście wszystkie pomieszczenia sfotografowałem, by były ewentualne dowody w dalszych roszczeniach
autor:bergamotka78  dodano: 2014-03-30 | 18:34:36
Zaczynam budowę w Jaśle, jestem wdzięczna za opinię. Miałam się kontaktować z w/w "firmą". Dziękuję za ostrzeżenie. Pozdrawiam i powodzenia dalszych pracach.
Tytuł: KNEBUD Jasło - Karol Knebel
Odpowiedź do bergamotka78
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2014-03-31 | 07:24:42
cieszę się że pomogłem - im więcej osób uda mi się ostrzec, tym lepiej.

pozdrawiam i radości z budowania życzę
autor:vonmlody  dodano: 2014-03-31 | 15:44:31
Szkoda tylko że gdy ten wpis stanie się popularny, moderatorzy usuną informacje o firmie, bo nie chcą odpowiadać za ewentualne pomówienia. Niecały rok temu było podobnie z jednymi "fachowcami" od dachu, którzy pod łaty potrafili wsunąć korę i patyki jak nie mogli porządnie naciągnąć do krokwii... Ehhh, co nie zrobisz sam to wszystko spartolone....
Odpowiedź do vonmlody
autor:lawenda-jaslo  dodano: 2014-03-31 | 16:18:17
Wpis się już zaindeksował w google, więc w archiwum będzie juz zawsze...

W sumie to nie miałem jeszcże sytuacji w której administracja bloga usuwa mój wpis czy komentarz - z marketingowego punktu widzenia raczej nie powinni tego robić bez konsultacji...

Co do pomówień - tutaj akurat się nie boję. Jak pisałem we wpisie, mam zdjecia wykonanej pracy, maile i SMS z kontaktów z wykonawcą no i nawet pewnie zdjecia wykonawcy w trakcie prac...
Można by więc nawet większe bagno im narobić - "uprzejmie donoszę ...." że taki a taki pan prowadzi działalność nie bierze rachunków, a więc ukrywa dochód przed opodatkowaniem... Ale to ostateczna ostateczność... To taki dodatkowy argument jakby wykonawca użył argumentu w stylu - nie było umowy, nie było Fv/rachunku więc nie ma sprawy...
autor:anetjar  dodano: 2014-04-01 | 09:38:16
Gratulacje popieram ten post. Nie jeden z nas pewnie jak by wiedział wcześniej pewne rzeczy o firmie z którą będzie współpracował to by tej firmy nie wybrał. Też mieliśmy podobny problem z jedną z firm i też się zastanawiałam nad tym czy ich nie "obsmarować" w necie. Niestety osoby w tej firmie były tak mściwe, że przy próbie "dogadania się" sprawa skończyła się na policji. Później wydawało nam się, że już wszystko za nami.. tak wydawało się nam.. mieliśmy wszystkie możliwe kontrole na budowie. Tak więc niestety stwierdziłam, że dla dobra mojej rodziny chyba lepiej będzie to zmilczeć niż martwić się czy czegoś nie wywiną - niektórzy niestety są bardzo mściwi :(

569. Piękne słoneczko = prace na zewnątrz

autor: lawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Dziś u nas piękny dzień wiosny - temperatura i w ogóle pogoda pozwoliły mi na wyjście z domku na zewnątrz. A tam czeka na nas tak naprawdę ogrom pracy :/

Zacząłem dokańczać rozsypywanie ziemi przed domkiem - dziś udało mi się zrobić wszystko co miałem. Przydadzą się jeszcze z dwa transporty przed sam domek, i potem jeszcze kilka z tyłu i z boku...

Ale na razie - chcę przeprowadzać się przed czerwcem, musimy zrobić przynajmniej front - ziemia + kostka na wjazd i wejście... potem taras i dalsza kostko w około domku.

Kilka fotek z dzisiejszej pracy...

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

 

Chcę wyrównać teren mniej więcej początku wystającej części komina, a potem delikatny spadek w dalszą stronę działki... tamtym terenem na razie nie będę się zajmował, są inne priorytety.

 


568. [Inspiracje] Mebelki do sypialni

autor: lawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Jak zwykle u nas, szybkie i konkretne decyzje... tym razem z aż 2 wskazanych przez moją żonkę modeli, wybór padł na dwa stoliki nocne i komodę z jednej kolekcji.

Mebelki znalezione na Allegro.

Co można o nich powiedzieć - fronty to czarny połysk.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Jeszcze ich nie kupiliśmy, ale wybór został już dokonany... chyba, że przez te dwa tygodnie wpadnie nam coś nowego - ale raczej jak coś upatrzymy, to trzymamy się zdania i nie poszukujemy nic z takich rzeczy.


567. Tynk japoński - decyzja zapadła

autor: lawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

A więc jesteśmy już zdecydowani - w przedpokoju na górze dajemy Tynk japoński

Tynk japoński - Złota mgła

 

Tynk japoński - Złota mgła znalazłem w dobrej cenie w sklepie internetowym - tutaj link:

http://www.sklepdecor.pl/pl/p/Tynk-japonski-Zlota-Mgla-720-g-/905

Wychodzi kilkanaście złotych taniej niż u nas w markecie, więc przy większej ilości zamawianej się opłata.

Kontaktowałem się już z obsługą sklepu - szybki kontakt zwrotny i bardzo pomocny, wyliczono mi ile będzie potrzeba i doradzono, by brać realnie pod uwagę 3 m2 z opakowania, maksymalnie 3,5  - ale raczej nie 4 jak jest napisane na opakowaniu, bo to w idealnych warunkach i przez fachowców kładzione.

My raczej będziemy nakładać to sami... zobaczymy :)

 

Kilka słów o samym tynku, ze strony producenta:

Tynk Japoński Primacol decorative to wyrób ekologiczny, przyjazny dla środowiska. Produkowany w szerokiej gamie kolorystycznej, przeznaczony jest do dekoracji ścian wewnętrznych w budownictwie mieszkaniowym i w obiektach użyteczności publicznej. Pozwala tworzyć szlachetną i elegancką powłokę dekoracyjną o wyraźnej strukturze. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża oraz właściwościami fizycznymi zapewniającymi poprawę izolacji cieplnej ścian. Jest produktem odpornym na ogień. Wyrównuje nierówności ścian. Nadaje niepowtarzalny klimat mieszkaniom, biurom, salonom konferencyjnym, restauracjom itp. Jest bardzo łatwy w użyciu.

 

Dlaczego się na takie rozwiązanie zdecydowaliśmy?

  • wygląda bardzo ładnie, będzie ciekawym uzupełnieniem domku, gdzie większość ścian jest płaska i w określonym kolorze
  • pozwoli nam to przede wszystkim rozwiązać problem lekkich pęknięć wysokiej ściany, w której umieszczony jest słup konstrukcji dachu - w tych miejscach po prostu tynk pękę. Wykorzystanie tego elastycznego tynku ozdobnego pozwoli na zamaskowanie tej szczeliny bez obaw na dalsze jej pogłębianie się

 


Komentarze (2)
autor:tea.napoli  dodano: 2014-03-24 | 18:17:33
Bardzo fajne rozwiązanie, nie słyszałam o tym tynku. Szukam czegoś ciekawego na klatkę schodową i korytarz. Wielkie dzięki.
autor:natalka.lawenda2b  dodano: 2014-03-25 | 19:09:07
Если это так легко, как это красиво, то, наверное я бы хотела попробовать сделать это своими руками. С уважением и наилучшими пожеланиями.
Pow. użytkowa: 134.73 m²
Pow. użytkowa: 80 m²
Pow. użytkowa: 114.8 m²
Pow. użytkowa: 100.9 m²