Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Odpowiedź do konkursu [x]
Uwaga! W odpowiedzi nie podawaj swoich danych osobowych i kontaktowych. Organizator konkursu skontaktuje się z Tobą jeśli zostaniesz zwycięzcą!


od: 
Zadeklaruj zamówienie produktu
[x]
Liczba sztuk:
Po zatwierdzeniu zamówienia zostaniesz przekierowany na stronę płatności.
zamawia: 
 
Panel

Tak powstaje nasza lawenda

offlinelawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość - OBSERWUJ | Blog budowlany
994249 odwiedzin | wpisów: 705, komentarzy: 2218, obserwuje: 449

517. Czasowe włączanie pompy...

autor: lawenda-jaslo blog budowlany - wyślij wiadomość Dodaj wpis do ulubionych »

Odwiedziłem ostatnio hurtownię elektryczną, kupiłem kilka rzeczy (przełączniki), żeby już zakończyć wszystkie elementy na parterze. Pozakładaliśmy już chyba wszystko - jeszcze pozostaje podłączenie przy klatce schodowej, ale to już zostawiam elektrykowi - strasznie dużo tam kabelków :)

Przy okazji wizyty w hurtowni wpadł mi w oko elektroniczny włącznik prądu, ustawiany czasowo. Już dawno się do tego przymierzałem, ale myślałem że są droższe, a nie spieszyło mi się z tym tam bardzo, więc nigdy nie pytałem o cenę. Okazało się, że koszto to około 30 pln... miałem już brać, ale pracownik hurtowni polecił mi zamiennik - kupić podobny, ale nie na baterie, a mechaniczny - "dużo tańszy, spełnia tę samą funkcję, a przy tym nie ma się w nim co zepsuć".

Wygląda to tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

W około są takie małe zapadki - każda z nich to 15 minut. Ustawia się je dla całej doby. Jeżeli jest wciśnięta, to wówczas włącza się prąd w gniazdku.

Ta mała czarna strzałka to ustawienie aktualnej godziny, trzeba ustawić i wówczas wsadzić to urządzenie do kontaktu, a do niego podpiąć urządzenie, które ma być czasowo włączane.

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Do czego?

U nas to wędruje do kotłowni i będzie aktywowało pompę, która odpowiada za obieg ciepłej wody w kranach.

Ustawię to tak, by na 30 minut przed pobudką, kilka razy w trakcie dnia, i pod wieczór przed kąpielą, pompa aktywowała się i by na ciepłą wodę nie trzeba było czekać do spuszczenie zimnej z rurek...

Już zdążyłem sprawdzić, cały system działa :)


Komentarze (2)
Tytuł: no niestety...
autor:dom-w-zielistkach  dodano: 2013-11-11 | 17:02:52
jest to tylko "obejście drutem" :D
mamy to samo i niestety:

1. wcale nie jest to takie trwałe jak Ci pan sprzedawca "sprzedał" :D - ja już u siebie naprawiałem - wyciera się kawałek plastiku, który załącza obwód.

2. to domysły "ile?" (nie mierzyłem) ale sam układ "zegarowy" trochę prądu pobiera cały czas i w zależności od jakości jego wykonania - będzie to albo więcej albo mniej - mam nadzieję że mniej :)

3. dlatego jest to obejście drutem ponieważ układ cyrkulacji powinien się załączać po zanotowaniu odpowiedniego spadku temperatury w określonym punkcie rurociągu (np. najbardziej oddalonym od zasobnika CWU). W ten sposób można się uniezależnić od czasu i mieć ciepłą wodę dokładnie kiedy trzeba a nie kiedy się na nią trafi...

Poza tym na uwagę zasługuje fakt korzystania z dużych metalowych deszczownic. Jeśli takie macie u siebie - to nawet jak układ cyrkulacji działałby non-stop - zawsze będzie zwłoka od uruchomienia zaworu - do nagrznia deszczownicy. Osobiście mnie to baaaardzo irytuje :(
Odpowiedź do dom-w-zielistkach
autor:bellino  dodano: 2013-11-11 | 21:27:55
potwierdzam, że przy używaniu cyrkulacji zanim z deszczownicy popłynie ciepła woda mija chwila, ze słuchawką prysznicową też tak jest (bo my mamy puszczoną wodę najpierw na słuchawkę), ale to kwestia przyzwyczajenia.
Cyrkulacja moim zdaniem jest bardziej przydatna jak chcesz myć ręce, bo robisz to częściej niż prysznic, a ciepłą wodę masz praktycznie od razu :)
Aby dodać komentarz musisz się zalogować - logowanie

Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się - rejestracja