Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Tak powstaje nasza lawenda

wpisy na blogu

699. Siła bloga MB - kamery IP WIFI update

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2017-07-27
wyślij wiadomość

Ot - taka jest siła społeczności MojaBudowa :) - napisała do mnie obsługa firmy ORLLO z informacją, iż proponują mi inny model zamiast tego, który wybrałem. Prawdopodobnie duża część z Was kliknęła w link by sprawdzić produkt, a to łatwo wyłapać dziś w zasadzie na żywo, że jakieś źródło generuje nagle więcej wejść na sklep...

Dokładnie to wiadomość była taka:

"[...] Polecamy kamerę IP ORLLO NV600 PRO z podwyższoną rozdzielczością HD 960P oraz z możliwością nagrywania na kartę SD o pojemności 128gb ( 21 dni ciągłego nagrania )

Poniżej podaję link:
https://orllo.pl/kamera-ip-wifi-nv600-pro.html "

blog budowlany - mojabudowa.pl

Najpierw myślałem, że to klasyczny trick na podwyższenie wartości koszyka, że będzie ona znacząco droższa on tej upatrzonej - ale po kliknięciu w link zostałem pozytywnie zaskoczony. Jest na sklepie dużo więcej droższych modeli, a ten poleceony wcale nie jest jakoś dużo droższy...

W każdym razie podziękowania i gratulacja dla zespołu www.Orllo.pl za szybką reakcję i rekomendację...

2Komentarze
jaros  
Data dodania: 2017-07-27 21:54:53
KAMERA IP WIFI ORLLO
Polecam mam u siebie ze 5 sztuk kamery ip wifi orllo.3 zewnetrzne i 2 wewnętrzne. działają na jednej aplikacji na telefonie mam podgląd firmy i domu no i karta 128gb jest bardzo wygodna praktycznie nie trzeba nagrywarki.
odpowiedz
Data dodania: 2017-08-02 12:20:26
dzięki za informację - dziś prawdopodobnie najmłodszy członek rodziny będzie w domu, więc na dniach kupię tą kamerkę i dam znać jak już uruchomię :)
odpowiedz
Odpowiedź do jaros

698. Kamera WiFi / IP jako niania ?

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2017-07-27
wyślij wiadomość

Jako że na dniach spodziewamy się nowego członka rodziny (choć na razie ma jakieś opory by się pojawić po tej stronie :) ) zacząłem zastanawiać się nad czymś, co do tej pory nie było nam potrzebne - elektroniczną nianią.

Przy pierwszym dziecku mieliśmy dużo mniej miejsca - w zasadzie mieszkaliśmy w jednym pokoju, więc tego typu rzeczy byłyby tylko gadżetem... obecnie, przy tylu metrach, pokoja i przestrzeni - zaczęliśmy się nad takim rozwiązaniem poważnie zastanawiać.

Większość znajomych ma takie coś w najprostszej możliwej postaci - nadajnik i odbiornik dźwięku (jednokierunkowy)... czasami z bajerem w stylu podkładką sprawdzającą bicie serca czy coś w tym stylu...

Moją uwagę przykuły jednak innego rodzaju sprzęty - na które natrafiłem na Allegro, a potem znalazłem oficjalny sklep.

Chodzi o różnego rodzaju BEZPRZEWODOWE KAMERY IP WIFI - takie jak pod tym linkiem:

https://orllo.pl/elektroniczne-nianie.html

Dlaczego takie rozwiązanie?

Myślę trochę przyszłościowo:
> Taki zestaw będzie mi potrzebny przez jakiś czas, potem wartość użytkowa zwykłej niani się dewaluuje, a kamerę można wykorzystać jako część systemu monitoringu domu

> Podgląd jest nie tylko w domu do xx metrów - można mieć podgląd przez aplikację na telefonie lub przez stronę www na komputerze

> Tego typu kamery mają komunikację dwukierunkową - nie tylko widać i słychać obraz z kamery, ale także możne być słychać nasz głos przez mikrofon wbudowany w kamerę

> Można będzie dokupić w przyszłości kilka takich i zrobić system monitorowania domu - i kluczowe jest to, że bez okablowania... czyli kucie itp. prace już odpadają

Czytałem opinie o sprzęcie ORLLO i o samej firmie - na Allegro, Ceneo itp mają dużo pozytywnych rzeczy. W sieci na różnych stronach też trochę tego znalazłem.
Zacznę chyba od czegoś możliwie najtańszego na próbę - takie coś sobie wypatrzyłem:

https://orllo.pl/kamera-ip-orllo-rocam.html

blog budowlany - mojabudowa.pl


Pytanie do blogowiczów - macie doświadczenia z tą firmą i tego typu sprzętem?


697. Jaka farba biała do łazienki na sufit

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2017-07-20
wyślij wiadomość

Macie jakieś doświadczenia (pozytywne lub negatywne) z tym, jaką farbę stosować do miejsc narażonych na zwiększoną wilgotność? Chodzi konkretnie o łazienkę - a dokładniej sufit w łazience.

Po 3 latach mieszkania w dolnej łazience pojawiły się odpryski na suficie. Popękała farba i szpachla. Najszybciej i najbardziej bezpośrednio nad kabiną prysznicową, w miejscach gdzie jest trochę więcej szpachli (wkręty, łączenia płyty). Wiadomo, że można to szybko zrobić i mieć spokój na następne 3 lata... ale z tego co pamiętam, ekipa która robiła łazienkę nie używała niczego specjalnego jeżeli chodzi o szpachlę, farbę podkładową oraz farbę końcową.

Teraz zastanawiam się nad takimi rzeczami jak Śnieżka Kuchnia Łazienka - w kolorze śnieżnobiałym

https://www.sniezka.pl/sklep/sniezka-kuchnia-lazienka-matowa-1l.htmlblog budowlany - mojabudowa.pl

Druga farba do rozważenia to Magnat Kuchnia-Łazienka

https://www.magnatfarby.pl/sklep/magnat-lazienka-bialyblog budowlany - mojabudowa.pl

Pytanie jest natomiast takie - czy Wy używaliście do tych pomieszczeń specjalnych farb - czy to dla Was nie miało kompletnie znaczenia?


9Komentarze
Data dodania: 2017-07-20 08:43:05
My użyliśmy farby Tikurilii Luja, fakt cena jest wysoka, ale wg mnie się opłaca. Farba jest dedykowana typowo do łazienek. Tworzy gładką powłokę półmatową. Farba jest gęsta, ale bardzo wydajna. Laik bez problemu da radę, należy zaopatrzyć się w dobry wałek.
odpowiedz
Data dodania: 2017-07-27 11:08:25
w sumie cena jest sprawą drugorzędną - w pomieszczeniu typu łazienka nie ma tego sufitu jakoś strasznie dużo. Zawsze 1 puszka wystarczy :)
odpowiedz
Odpowiedź do z182martyimarcina
niechaj  
Data dodania: 2017-07-20 10:11:47
Teraz mam dwie łazienki z beznadziejną wentylacją grawitacyjną, brak okna w jednej z łazienek - 14 lat temu pomalowane zwykłą farbą i nic się nie dzieje, więc w nowym domu też używam zwykłych farb. Kiedyś miałam drogą farbę ceramiczną Benjamina Moore'a (200zł za małą puszkę) w kuchni i kompletnie nie zdała egzaminu.
odpowiedz
Data dodania: 2017-07-27 11:09:51
właśnie o to chodzi... ja w domu poprzednim miałem też zwykłe farby i nic... tylko że powierzchnia pod farbami to nie były karton-gipsy... nie wiem czy czasem o to się nie będzie rozchodziło...
odpowiedz
Odpowiedź do niechaj
Data dodania: 2017-07-21 11:58:05
czym się kierować wybierając farbę? metodą prób i błędów? ceną?
odpowiedz
Data dodania: 2017-07-27 11:11:12
ja w sumie metodą prób i błędów, poleceniem znajomych i czasami podpytywaniem fachowców (choć oni mogą mieć płacone za to co polecają :) ). Cena to kwestia tego, czy ktoś może sobie po prostu na niektóre rzeczy pozwolić.
odpowiedz
Odpowiedź do aniabudujeoberona
katherina
Data dodania: 2017-07-21 14:29:45
My rok temu malowaliśmy łazienkę u teściów Śnieżką i powiem szczerze, że nie spodziewałem się cudów (stary budynek i bardzo duży problem z wilgocią), a okazało się, że naprawdę dobrze się spisała. Porównując z tym, co tam się działo na ścianach i syuficie po malowaniu zwykłymi farbami a to, jak teraz wygląda łazienka i jak długo już nie ma śladu pleśni zdecydowanie mogę ocenić śnieżkę na 5+ i polecić.
odpowiedz
Data dodania: 2017-07-24 10:02:47
Na pewno nie Śnieżka.. Malowałam nią kuchnię w Guliwerze i aktualnie na suficie są 3 warstwy, a pasowałoby położyć jeszcze jedną...
odpowiedz
Data dodania: 2017-07-27 11:14:42
a jaka to była śnieżka? bo tych śnieżek jest sporo...
odpowiedz
Odpowiedź do krzywydom

696. 3 ściany płytek ułożone

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2017-07-19
wyślij wiadomość

Wczoraj zakończyliśmy układanie 3-ciej ściany płyteczek betonowych... teraz zostaje nam ostatnia ściana, ale najpierw musimy jutro dokończyć murowanie ścianki pod zestaw podtynkowy, żeby zakryć rury. Potem położymy płyteczki z imitacją drewna, a na końcu ostatnia ściana z płytkami betonowymi i dekorami miast (przy prysznicu i z umywalką).

Idzie trochę dłużej, ale prace wykonujemy sami - ja mogę pomóc po godzinach, a główny wykonawca jest dłużej, ale robi dokładnie a nie na czas :)

Kilka fotek z postępu prac:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Dziś dokończymy murowanie tej ścianki pod prysznicem i może uda się zacząć tam płytki...

3Komentarze
anitag
Data dodania: 2017-07-19 10:09:17
płytki
Dlaczego nad drzwiami płytki położone są odwrotnie i fugi będą się mijać? Ta węższa powinna być wg mnie nad drzwiami. Czy to celowy zabieg? Pozdrawiam.
odpowiedz
Data dodania: 2017-07-19 13:45:33
też to zauważyłam że nad drzwiami dana płytka jest odwrotnie. Rzuca się bardzo w oczy.
odpowiedz
Data dodania: 2017-07-19 14:23:19
przyczyna jest bardzo prosta - płytki wychodziły z fugami niestety tak, że da dolna część musiałaby trzymać się "wirtualnie" na samej piance :/ - próbowaliśmy, nie było szans tego przykleić. Musieliśmy iść na taki "kompromis" gdyż po założeniu ościeżnicy widać ok. 2 cm tej dziury... wiem że wygląda to niezbyt dobrze - ale nie dałoby się iść zgodnie z fugami :/
odpowiedz

695. Prysznicowy zestaw podtynkowy - montaż

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2017-07-15
wyślij wiadomość

Zestaw zamontowany... tyn. "bebechy" podtynkowe zamontowane. Teraz trzeba domurować pozostałą część ścianki do samej góry, a potem położyć płytki. Płytki będę te same co z drugiej strony przy wannie - o fakturze drewnopodobnej...

Obecnie to wygląda tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

A finalnie ma to wyglądać tak:

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

Tylko ręczna słuchawka będzie z drugiej strony :)

3Komentarze
Data dodania: 2017-07-17 13:31:29
O bardzo dobrze to zobaczyć, jestem ciekawa czy dużo łazienki się przez te wszystkie "podtynki" traci?
odpowiedz
Data dodania: 2017-07-17 20:55:37
w sumie to ta ścianka ma 12 cm... Zrobiliśmy ją tylko dlatego, że nasza ściana działowa ma 12 cm i wkuwanie się w nią mogłoby ją nadwyrężyć :) Chcieliśmy najpierw kupić zestaw w BOX'ie (z mieszalnikiem i termostatem do ustawiania stopni ciepłości wody... ale na to potrzeba właśnie minimum 10, 12 cm wkuwać się, więc ta działówka by tego nie wytrzymywała). Postanowiliśmy zrobić ściankę pod to... ale okazało się też, że kupiliśmy zestaw bez termostatu, i nie jest aż tak "gruby"... pewnie 12 ściana by wystarczyła, ale jak już zaczęliśmy robić konstrukcję to i szafeczki pod prysznicem powstaną :)
odpowiedz
Odpowiedź do toccatarzyna
jagodach
Data dodania: 2017-07-17 15:01:41
Zapowiada się ciekawie, czekamy na efekt końcowy :D
odpowiedz
lawenda-jaslo
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1147895
Komentarzy: 2311
Obserwują: 456
On-line: 9
Wpisów: 740 Galeria zdjęć: 4844
Projekt LAWENDA WERSJA A
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Jasło
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2021 luty
2020 listopad
2020 październik
2020 wrzesień
2020 maj
2020 marzec
2019 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 luty
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień

mojabudowa.pl - puchar
I nagroda w konkursie na Budowlany Blog Roku 2013

OBECNIE NA BLOGU
2 niezalogowanych użytkowników