Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

Tak powstaje nasza lawenda

wpisy na blogu

Knebud, Karol Knebel usługi remontowe przestrzegam

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2014-03-30
wyślij wiadomość

Knebud Jasło - Karol Knebel usługi remontowo-wykończeniowe - przestrzegam przed korzystanie z usług tej "firmy", a konkretnie to tego pana.

Miałem już dawno o tym napisać, ale jakoś nie chciałem się denerwować. ALE NIE ODPUSZCZĘ!

Kompletny brak elementarnej wiedzy budowlanej, żadnego profesjonalizmu. Najzwyklejsi oszuści i złodzieje - piszę to z pełną świadomością i odpowiedzialnością.

Spartolili mi całą górę i przesunęli w zasadzie o rok realizację tam jakichkolwiek prac.

 

Ich wykonanie gładzi i przygotowanie pod gruntowanie to najgorsze wykonanie jakie do tej pory widziałem i z jakim miałem do czynienia. Z wszystkich materiałów najwięcej zużyli chyba silikonu upychając go gdzie popadnie i wyrównując, uwaga, PALCEM!! Powstały przez to rowki tak nierówne, że nic się z tym nie dało zrobić - trzeba całość poprawiać praktycznie od nowa.

Dodatkowo, samo nałożenie gładzi i czyszczenie też pozostawie wiele do życzenia - może z prostyi odcinami nie mieli problemów, ale na łączeniach ścian ze skosami kompletnie sobie nie radzili, a o czymś takim jak fizelina to chyba w ogóle nie słyszeli.

No i najgorsze - jako narożliki użyli metalowych narożników z siatką po zewnętrznej stronie. Pytałe czy to właściwe, ale zapewniali że tak, to normalna praktyka i będzie ok... i było, ale to czasu czyszczenia i wyrównywania. Przy czyszczeniu siatka i włoski z niej wyszły na wierzch i nie da się nic z nimi zrobić! musieliśmy nałożyć dodatkowo właściwe narożniki aluminiowe - czyli dodatkowe koszty, czas i zdenerwowanie.

 

Nie chcieli podjąć się poprawek - uzgodniliśmy zwrot kasy, po czym zapadli się po ziemię. Pan Karol Knebel (KNEBUD Jasło) nie odbiera telefonów, nie odpowiada na maile i zablokował mój profil na FB, żebym nie mógł komentować (żenada) na jego profilu.

Ale ja nie jestem z tych, którzy odpuszczają - nie bardzo miałem do tej pory po prostu chęci i czas, ale teraz zbliża się sezon prac, więc postanowiłem im zorganizować "dodatkową reklamę".

 

Pewnie pan to przeczyta panie Karolu, więc oficjalnie piszę, może to dotrze: proszę mi zwrócić resztę pieniędzy, które uzgodniliśmy. Zna pan mój numer oraz maila.

 

Teraz kilka danych, by ktoś kto będzie szukał w sieci trafił raczej tutaj, a nie do nich, bo jeszcze mogliby znowu kogoś oszukać.

Karol Knebel
Jasło, usługi remontowo-wykończeniowe KNEBUD
tel. 794492896
email: knebud@wp.pl

Profil oszusta budowlanego z Jasła na FB: https://www.facebook.com/karol.knebel

oraz to co znalazłem dodatkowo:

AGENCJA REKLAMOWA REKLAMA 4U Karol Knebel
Gądki 21A
38-200 Jasło

 

Dlaczego to zamieszczam i dlaczego o tym piszę?!
Taki portal jak ten uważam za najlepsze medium do radzenia sobie z takimi nieprofesjonalnymi firmami. Budowa domu dla wielu z nas to wielkie przeżycie, a takie dupki i oszuści jak te nieprofesjonalne firmy budowlane odbierają nam radość z tego procesu.

Dlatego jestem zdania (i wiem), że najlepsze jest napiętnowanie takich zachowań publicznie, szczególnie wśród ludzi, którzy potencjalnie byliby klientami takich osób / firm budowlanych czy wykonczeniowych. Skoro dzielimi się pozytywnymi doświadczeniami z budowy domu i usług firm, to tym bardziej powinniśmy dzielić się również ostrzeżeniami dla innych z korzystania z usług najzwyklejszych partaczy - aby inni czasem nie popełnili tego błędu.

Dodatkowo - to jest jedna z największych możliwych kar dla takich firm. Dużo z nas poszukuje przecież materiałów czy wykonawców w sieci - tak robią i inni... a takimi wpisami odpowidnio przygotowanymi, możemy zepsuć danej firmie opinię, przez co straci klientów.

Wydaje mi się, że na portalu powinien powstać dział nierzetelnych wykonawców - cieszyłby się z pewnością niemałą popularnością. A dodatkowo, każdy z nas może przecież udokumentować (nawet zdjęciami) każde partactwo wykonawcy, więc nie ma tutaj żadnego zakłamania!

 

Jeżeli ktoś zatem szuka usług budowlanych, remontowych, wykończeniowych na terenie Jasła, to KAROL KNEBEL, KNEBUD - odradzam i należy wystrzegać się współpracy z tym panem.

 

10Komentarze
Data dodania: 2014-03-30 11:44:18
Jestem ZA żeby takie rzeczy rozpowszechniać! chyba również coś takiego napisze,u nas baardzo podobnie, cala góra była robiona ponownie, tylko ziszczyli materiał wzieli grubą kasę i również zapadli się pod ziemię;/ oczywiście po uprzednim uzgodnieniu o zwrocie pieniędzy za zniszczony materiał..to co się dzieje w budowlance to jest KOSZMAR!
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-30 12:26:09
Strasznie współczuje, dlatego my wybieramy tylko ekipy z polecenia innych(choć do tej pory tylko tynki i wylewki i te ostatnie gipsy robili nam fachowcy) i naprawdę jak na razie nie mieliśmy uwag. Jasne że pewnie coś by się znalazło ale nikt alfą i omegą nie jest. Jestem też za utworzeniem na forum takiego działu.
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-31 07:29:42
my również mieliśmy kilka ekip - w zasadzie to do każdej można mieć jakieś ale, jednak w większości to nie były jakieś rażące błędy w sztuce i można było przymknąć oko mieliśmy też i problemy z ekipami z polecenia - nie z uwagi na pracę, ale np. na czas oczekiwania między pracami - tak więc nie ma tu reguły. Pewnie bym się nie czepiał, jakby poprawili to, co zmasakrowali, ale Knebud Jasło myśli, że się wykręci - a tu się grubo pomylili
odpowiedz
Odpowiedź do michaliania
Data dodania: 2014-03-30 13:48:46
Przykro mi ,dobrze ze Pan o tym pisze .Piekny domek mysle ze jeden z ladniejszych jakie widzialam :)niedlugo zrobi Pan wszystko jak nalezy i zycze żeby Pan szybko zapomnial i cieszyl sie z tego pięknego domu Waszych marzeń :) Pozdrowienia dla rodzinki
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-31 07:26:19
dziękuję za pozdrowienia - roboty poprawkowe już się zaczęły, wcześniej oczywiście wszystkie pomieszczenia sfotografowałem, by były ewentualne dowody w dalszych roszczeniach
odpowiedz
Odpowiedź do izulek-2013
Data dodania: 2014-03-30 18:34:36
Zaczynam budowę w Jaśle, jestem wdzięczna za opinię. Miałam się kontaktować z w/w "firmą". Dziękuję za ostrzeżenie. Pozdrawiam i powodzenia dalszych pracach.
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-31 07:24:42
KNEBUD Jasło - Karol Knebel
cieszę się że pomogłem - im więcej osób uda mi się ostrzec, tym lepiej. pozdrawiam i radości z budowania życzę
odpowiedz
Odpowiedź do bergamotkowaagatka
Data dodania: 2014-03-31 15:44:31
Szkoda tylko że gdy ten wpis stanie się popularny, moderatorzy usuną informacje o firmie, bo nie chcą odpowiadać za ewentualne pomówienia. Niecały rok temu było podobnie z jednymi "fachowcami" od dachu, którzy pod łaty potrafili wsunąć korę i patyki jak nie mogli porządnie naciągnąć do krokwii... Ehhh, co nie zrobisz sam to wszystko spartolone....
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-31 16:18:17
Wpis się już zaindeksował w google, więc w archiwum będzie juz zawsze... W sumie to nie miałem jeszcże sytuacji w której administracja bloga usuwa mój wpis czy komentarz - z marketingowego punktu widzenia raczej nie powinni tego robić bez konsultacji... Co do pomówień - tutaj akurat się nie boję. Jak pisałem we wpisie, mam zdjecia wykonanej pracy, maile i SMS z kontaktów z wykonawcą no i nawet pewnie zdjecia wykonawcy w trakcie prac... Można by więc nawet większe bagno im narobić - "uprzejmie donoszę ...." że taki a taki pan prowadzi działalność nie bierze rachunków, a więc ukrywa dochód przed opodatkowaniem... Ale to ostateczna ostateczność... To taki dodatkowy argument jakby wykonawca użył argumentu w stylu - nie było umowy, nie było Fv/rachunku więc nie ma sprawy...
odpowiedz
Odpowiedź do vonmlody
anetjar  
Data dodania: 2014-04-01 09:38:16
Gratulacje popieram ten post. Nie jeden z nas pewnie jak by wiedział wcześniej pewne rzeczy o firmie z którą będzie współpracował to by tej firmy nie wybrał. Też mieliśmy podobny problem z jedną z firm i też się zastanawiałam nad tym czy ich nie "obsmarować" w necie. Niestety osoby w tej firmie były tak mściwe, że przy próbie "dogadania się" sprawa skończyła się na policji. Później wydawało nam się, że już wszystko za nami.. tak wydawało się nam.. mieliśmy wszystkie możliwe kontrole na budowie. Tak więc niestety stwierdziłam, że dla dobra mojej rodziny chyba lepiej będzie to zmilczeć niż martwić się czy czegoś nie wywiną - niektórzy niestety są bardzo mściwi :(
odpowiedz

569. Piękne słoneczko = prace na zewnątrz

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2014-03-29
wyślij wiadomość

Dziś u nas piękny dzień wiosny - temperatura i w ogóle pogoda pozwoliły mi na wyjście z domku na zewnątrz. A tam czeka na nas tak naprawdę ogrom pracy :/

Zacząłem dokańczać rozsypywanie ziemi przed domkiem - dziś udało mi się zrobić wszystko co miałem. Przydadzą się jeszcze z dwa transporty przed sam domek, i potem jeszcze kilka z tyłu i z boku...

Ale na razie - chcę przeprowadzać się przed czerwcem, musimy zrobić przynajmniej front - ziemia + kostka na wjazd i wejście... potem taras i dalsza kostko w około domku.

Kilka fotek z dzisiejszej pracy...

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

wyrównanie terenu ziemią przed Lawendą

 

Chcę wyrównać teren mniej więcej początku wystającej części komina, a potem delikatny spadek w dalszą stronę działki... tamtym terenem na razie nie będę się zajmował, są inne priorytety.

 

568. [Inspiracje] Mebelki do sypialni

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2014-03-28
wyślij wiadomość

Jak zwykle u nas, szybkie i konkretne decyzje... tym razem z aż 2 wskazanych przez moją żonkę modeli, wybór padł na dwa stoliki nocne i komodę z jednej kolekcji.

Mebelki znalezione na Allegro.

Co można o nich powiedzieć - fronty to czarny połysk.

blog budowlany - mojabudowa.pl

blog budowlany - mojabudowa.pl

 

Jeszcze ich nie kupiliśmy, ale wybór został już dokonany... chyba, że przez te dwa tygodnie wpadnie nam coś nowego - ale raczej jak coś upatrzymy, to trzymamy się zdania i nie poszukujemy nic z takich rzeczy.

4Komentarze
Data dodania: 2014-03-29 08:32:27
mamy to łóżko tylko całe białe :)) radze brać niski materac, mój ma ok 15 cm i strasznie wystaje:/ przez co zagłówek też jest mniejszy..
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-29 10:30:07
w sumie łóżko to my mamy inne, z tych rzeczy to stoliki nocne i komoda nas interesuje :)
odpowiedz
Odpowiedź do domwserdeczniku
Data dodania: 2014-03-29 10:48:12
SUPER a możecie podać linka do allegro??
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-31 07:44:16
http://allegro.pl/komoda-riwiera-polysk-rozne-kolory-raty-i4069492198.html
odpowiedz
Odpowiedź do bobaskowy--dom

567. Tynk japoński - decyzja zapadła

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2014-03-23
wyślij wiadomość

A więc jesteśmy już zdecydowani - w przedpokoju na górze dajemy Tynk japoński

Tynk japoński - Złota mgła

 

Tynk japoński - Złota mgła znalazłem w dobrej cenie w sklepie internetowym - tutaj link:

http://www.sklepdecor.pl/pl/p/Tynk-japonski-Zlota-Mgla-720-g-/905

Wychodzi kilkanaście złotych taniej niż u nas w markecie, więc przy większej ilości zamawianej się opłata.

Kontaktowałem się już z obsługą sklepu - szybki kontakt zwrotny i bardzo pomocny, wyliczono mi ile będzie potrzeba i doradzono, by brać realnie pod uwagę 3 m2 z opakowania, maksymalnie 3,5  - ale raczej nie 4 jak jest napisane na opakowaniu, bo to w idealnych warunkach i przez fachowców kładzione.

My raczej będziemy nakładać to sami... zobaczymy :)

 

Kilka słów o samym tynku, ze strony producenta:

Tynk Japoński Primacol decorative to wyrób ekologiczny, przyjazny dla środowiska. Produkowany w szerokiej gamie kolorystycznej, przeznaczony jest do dekoracji ścian wewnętrznych w budownictwie mieszkaniowym i w obiektach użyteczności publicznej. Pozwala tworzyć szlachetną i elegancką powłokę dekoracyjną o wyraźnej strukturze. Charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża oraz właściwościami fizycznymi zapewniającymi poprawę izolacji cieplnej ścian. Jest produktem odpornym na ogień. Wyrównuje nierówności ścian. Nadaje niepowtarzalny klimat mieszkaniom, biurom, salonom konferencyjnym, restauracjom itp. Jest bardzo łatwy w użyciu.

 

Dlaczego się na takie rozwiązanie zdecydowaliśmy?

  • wygląda bardzo ładnie, będzie ciekawym uzupełnieniem domku, gdzie większość ścian jest płaska i w określonym kolorze
  • pozwoli nam to przede wszystkim rozwiązać problem lekkich pęknięć wysokiej ściany, w której umieszczony jest słup konstrukcji dachu - w tych miejscach po prostu tynk pękę. Wykorzystanie tego elastycznego tynku ozdobnego pozwoli na zamaskowanie tej szczeliny bez obaw na dalsze jej pogłębianie się

 

2Komentarze
Data dodania: 2014-03-24 18:17:33
Bardzo fajne rozwiązanie, nie słyszałam o tym tynku. Szukam czegoś ciekawego na klatkę schodową i korytarz. Wielkie dzięki.
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-25 19:09:07
Если это так легко, как это красиво, то, наверное я бы хотела попробовать сделать это своими руками. С уважением и наилучшими пожеланиями.
odpowiedz

566. [Inspiracje] Tynk japoński - pytanie

Blog:  lawenda-jaslo
Data dodania: 2014-03-21
wyślij wiadomość

Dobieramy na góre materiały wykończeniowe na ściany... trafiłem w jednym sklepie na Tynk japoński firmy Unicell Poland. Rozwiązanie wydaje się idealne dla nas... dobrze by chyba współgrało z kamieniem z drugiej strony.

Czy ktoś z was ma takie rozwiązanie w domku? lub zastanawia się nad nim?

 

W jednym z marketów znalazłem Tynk japoński Unicell za około 89 pln za paczkę. Z opisu wynika, że starcza na ok. 3,5 - 4 m2, ale to pewnie w idealnych warunkach.

Z wszystkich wzorów i kolorów:

Tynk japoński - Primacol Decorative

Najbardziej interesuje mnie coś takiego - Tynk japoński złota mgła...

Tynk japoński - Primacol Decorative

3Komentarze
Data dodania: 2014-03-22 07:07:12
Ja sobie wymyśliłam ten tynk w salonie. Podoba mi się bardzo, zwłaszcza, że miałam okazję widzieć go dwukrotnie w realu. Jeden był w hotelu, w miejscach często użytkowanych i właścicielka zachwalała go bardzo - 5 lat temu go położyła, a wyglądał na nowy. Pozdrawiam!
odpowiedz
Data dodania: 2014-03-22 12:31:19
super - dziękuję za informację... upewnia mnie w podejmowaniu decyzji :)
odpowiedz
zona
Data dodania: 2014-03-24 08:19:02
dom w zielistkach
też wybraliśmy tynk japoński - będzie w korytarzyku :)
odpowiedz
lawenda-jaslo
ranga - mojabudowa.pl lider
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 1147895
Komentarzy: 2311
Obserwują: 456
On-line: 9
Wpisów: 740 Galeria zdjęć: 4844
Projekt LAWENDA WERSJA A
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - Jasło
ETAP BUDOWY - VII - Wykończenia
ARCHIWUM WPISÓW
2021 luty
2020 listopad
2020 październik
2020 wrzesień
2020 maj
2020 marzec
2019 grudzień
2017 listopad
2017 październik
2017 sierpień
2017 lipiec
2017 czerwiec
2017 kwiecień
2017 marzec
2017 luty
2016 lipiec
2016 czerwiec
2016 maj
2016 kwiecień
2016 marzec
2014 grudzień
2014 listopad
2014 październik
2014 wrzesień
2014 sierpień
2014 lipiec
2014 czerwiec
2014 maj
2014 kwiecień
2014 marzec
2014 luty
2014 styczeń
2013 grudzień
2013 listopad
2013 październik
2013 wrzesień
2013 sierpień
2013 lipiec
2013 czerwiec
2013 maj
2013 kwiecień
2013 marzec
2013 luty
2013 styczeń
2012 grudzień
2012 listopad
2012 październik
2012 wrzesień
2012 sierpień
2012 lipiec
2012 czerwiec
2012 maj
2012 kwiecień
2012 marzec
2012 luty
2011 grudzień
2011 listopad
2011 październik
2011 wrzesień
2011 lipiec
2011 czerwiec
2011 maj
2011 kwiecień
2011 marzec
2011 luty
2010 grudzień
2010 listopad
2010 październik
2010 wrzesień
2010 sierpień

mojabudowa.pl - puchar
I nagroda w konkursie na Budowlany Blog Roku 2013

OBECNIE NA BLOGU
3 niezalogowanych użytkowników